4 Ekim 2013 Cuma

Solcuolsun.com'u Kapattıran Ahlak ve Sol Bekçisi Redhack

Redhack, http://www.solcuolsun.com/ adresindeki sitenin sahiplerinden sitenin kapatılmasını rica etmiş, sizeteni sahipleri de ana sayfadan "RedHack rica etti bizde kapadik... nokta..." şeklinde beyanda bulunarak siteyi kapatmışlar.
Redhack gibi hack gücü, silahı bulunan bir grubun ricası olmaz; ancak emri, tehditi olabilir. Size bir internet sitesini kapat derse bu aynı zamanda kapatmazsan biz kapatırız anlamına da gelir. 

Redhackin amacı tehdittir değildir çok da önemli değil? Redhack kim oluyor ki mahallenin kabadayısı rolüne soyunuyor! Bu toplum bu tip ezenlere alışıktır ve hatta onları baş tacı yapar. Atatürk savunucusu TSK, İslam savunucusu AKP bu toplumdan hep teveccüh gördü. Redhackin bu hareketi de aynı teveccühü gördü sosyal medyada. Sorun da zaten burada. Kendini solcu olarak niteleyenler ciddi bir kesim Redhackin bu müdahalesini alkışlamaya başladı.
Bu toplum yıllardır ahlak bekçiliğinden, düzen bekçiliğinden, am bekçiliğinden, din bekçiliğinden çekti,  çekiyor. Sıra sol bekçiliğine geldi. Redhack de o köşeyi tutmuş görünüyor. Redhack gibi bir oluşum insanların birbirlerini internetten tanımalarında ve iletişime geçmelerinde sıkıntı görüyor ve müdahale ediyor. Hem solu, hem ahlakı bekliyor. 

1 yorum:

aubout vita dedi ki...


Do you need personal loan for business ? if you are interested contact this email: xavigeradloanfirm@yahoo.com for your loan transfer. we gives loan at 3% rate.

Am xavi Gerad jude, Aiicco inssurance plc bir temsilcisi.
Size bir kredi ihtiyaci varsa bugün e-posta yoluyla bugün bize ulasin, istediginiz kredi ile size yardimci olabilir:
(xavigeradloanfirm@yahoo.com)
Yilbasi kredileri% 3 faiz orani sadece avelable vardir. Ciddi basvuran, ancak daha fazla bilgi için irtibata geçiniz. Biz renging krediler
sunuyoruz 300,000 sadece US $ Euro ve pound 50,000.000 için.
Biz dahil kredi her türlü teklif

Bireysel krediler:

Isletme Kredileri:

Ögrenci Kredileri:

Insaati krediler:

Ev kredileri:

Is expandsion krediler:

Borç konsolidasyonu kredi:

Biz hizli ve dinamik test edilmis ve güvenilir bulunmaktadir.

Daha fazla bilgi için (xavigeradloanfirm@yahoo.com): E-posta Iletisim.

Sr Gerad jude