2 Haziran 2013 Pazar

Vatan Hainiyim! Gururluyum.

01.06.2013 tarihinde Samsun’da düzenlenen Samsun Gezi Parkı Destek Mitingine katıldım. Eylem o kadar güzel başladı ki piknik havasında geçiyordu. Hatta slogan atılması dahi istisnai idi. http://www.youtube.com/watch?v=qDXVc7bMEVY 
Ardından grup olarak yürüyüşe geçtik. Yeşilyurt AVM’nin yanındaki Samsun BŞB Sanat Merkezi önünde mevzilenen çevik kuvvetin önünden hiçbir sıkıntı olmadan geçildi. 
Zira bizden korudukları yer Ak Parti Atakum ilçe başkanlığı binası imiş. Söz konusu bina oturduğum evin de çok yakınındadır. Sivil polisler burada devreye girdi, kalabalığı ajite etmeye çalıştılar, hemen ardından da tomadan su sıkılmaya ve biber gazı bombaları atılmaya başlandı. Bir anda her yer ana baba gününe döndü. bu sırada hiçbir medya kuruluşu alanda değildi.Ben olay yerinden elimden geldiğince görüntü almaya çalıştım. 
Ardından apartmanımızın bahçesine sıkılan biber gazı etkisiyle sahil tarafına kaçan eylemcilere balkondan limon ve su vermeye başladım. 
Ardından tekrar bahçeye indim ve apartmanımın, evimin bahçesine biber gazı sıkan polislere karşı direnirken daha önce kalabalığı ajite etmeye çalışan sivil polisler tarafından göz altına alındım. Bu sırada hem beni göz altına alan polisler bana dümdüz küfürler ediyor, hem de önünden geçtiğimiz çevik kuvvet vatan haini diye laf atıyordu. Tabi vatan onların, ben de o vatanın hainiyim. yine oturduğum apartmanda eylemcileri evlerine komşularımın kapıları zorlanmış.
Samsunda o kadar çok gözaltı oldu ki bu konuda tüm illeri geride bıraktık. Tam 158 gözaltı. Samsun Emniyet Müdürü büyük adammış!
Ertesi gün sabah 06:00’da eve geldim. Alan hala dünün izlerini taşıyordu.
Gözaltı süresinde yanımdan ayrılmayan Samsun Barosu Avukatı dostlarıma ve arayanlara sonsuz teşekkürler.

1 yorum:

aubout vita dedi ki...


Do you need personal loan for business ? if you are interested contact this email: xavigeradloanfirm@yahoo.com for your loan transfer. we gives loan at 3% rate.

Am xavi Gerad jude, Aiicco inssurance plc bir temsilcisi.
Size bir kredi ihtiyaci varsa bugün e-posta yoluyla bugün bize ulasin, istediginiz kredi ile size yardimci olabilir:
(xavigeradloanfirm@yahoo.com)
Yilbasi kredileri% 3 faiz orani sadece avelable vardir. Ciddi basvuran, ancak daha fazla bilgi için irtibata geçiniz. Biz renging krediler
sunuyoruz 300,000 sadece US $ Euro ve pound 50,000.000 için.
Biz dahil kredi her türlü teklif

Bireysel krediler:

Isletme Kredileri:

Ögrenci Kredileri:

Insaati krediler:

Ev kredileri:

Is expandsion krediler:

Borç konsolidasyonu kredi:

Biz hizli ve dinamik test edilmis ve güvenilir bulunmaktadir.

Daha fazla bilgi için (xavigeradloanfirm@yahoo.com): E-posta Iletisim.

Sr Gerad jude