12 Ağustos 2011 Cuma

Askerlik

Askerli şu blogun tabiri tam da budur ağzına etti. Döndüğümden beri hiçbir şey yazamadım doğru dürüst. Şimdi de iş ortağım askere gitti iş bana kaldı. TSK sen bizim neyimizsin de sana bu kadar angarya vergisi ödüyoruz?

3 yorum:

evrendenizbalci dedi ki...

yakın tarihimizden 1915'i bilmiyorsun galiba cehalete yenik düşmüşsün .. eğer ki bilseydin TSK'nın senin gibilerin bile kıçını kurtardıgı Dünyanın en büyük ordusunun oldugunun farkına varırdın .. yazık ..!

Adsız dedi ki...

Dünyanın en büyük ve güçlü ordusu dediğiniz hala 1952 lerin 5 tonluk manlarını kullanan dedelerımızın babalarımızın kullanmıs olduğu pıyade tufeklerını kullanan ve atıs eğitimlerinde dipçiği kendiliğinden kırılan hergün hindi pilavdan başka yemek veremeyen salata ve domatesi yarım yarım askerine paylaştıran bir birimin büyüklüğünden ne olur.Sakın bunları yazıyorum diye TSK ya karşı olan biri değilim ama babamda dedemde TSK görevlisi ama ben bunları görüpde haykırmamak elde değil.Askerden önce çok güzel işimin olduğunu ve askerden sonra ne halin varsa gör diyen bir birime ben neden kızmayayım.Herşeyim iyi iken şimdi sürünüyorum artık.Neden yani bu kadar insan kızıyor hiç düşündünüz mü düşünün benim hayatımı perişan etti ....

emre dedi ki...

TSK ' ya laf etmeye hakkın yok çok cahil kalmışsın bu Ülkeye