19 Kasım 2009 Perşembe

Cemal Nalga ve Thierry Henry


Cemal Nalga ve Thierry Henry. Son 2 gündür Tufan Ersöz görünümlü Cemal Nalga Skandalı ile çalkalanırken Türkiye İrlanda da uğradığı haksızlığa haklı olarak isyan ediyor. Olaylar temelde haksızlık yaratma konusunda birleşiyor. Yoksa Henry'nin pozisyonunda kural hatası olmaması ya da Cemal Nalga olayındaki yüzsüzlük değil olay. Bunlar hep olacak, her türlüsü.
Kural hatası, takdir hatası ayrımının artık bir yana bırkılması, Henry'nin pozisyonunun da Cemal Nalga'nın olayı gibi değerlendirilmesi gerekiyor. Nasıl olacak bu? Örneğin maç tekrar edilir, uzatmalar tekrar edilir... Fair-Play Ruhu kritik anlarda işe yaramıyor, kuralları ihlal edenlere karşı maddi yaptırım gerekiyor.

2 yorum:

tamchee dedi ki...

Cemal Nalga olayı ile Henry'ninki farklı ama..!!
Bence Henry'nin hareketi anlık ama Cemal'in ona başkasının formasıyla oynaması söylendiğinde kabul etmemesi gerekirdi..!!

evrendeki en mutevazı insan dedi ki...

olaya bakış açım farkl yazıda. Dediğiniz doğru, Henry için bir refleks açıklaması yapılabilir, fakat Cemal Nalga bilerek yapımış durumda. Fakat benim bakışım mağdurların he halükarda mağduriyetlerinin giderilmesidir, yoksa bu iş için Cemal Nalga'yı 1 sezon oynamama cezasına çarptırırsınız, Henry'ye bir sarı kart çıkarırsınız. Orası madalyonun öteki yüzü.