28 Ağustos 2009 Cuma

Efes World Cup 8

Avrupa Şampiyonası öncesi Efes World Cup da aslında European Cup gibi oluyor. Avrupa dışından takım yoktu. Gönül bir Arjantin, Brezilya, Avustralya isterdi. Olsun yine de gittik, salonda yerimizi almaya çalıştık.
Evet yerimizi almaya çalıştık. Biletler blok, sıra ve koltuk numaralı olarak satıldığı için 1 hafta önceden biletimizi aldık fakat ilk gün organizasyondan sorumlu olanlar bu işi kotaramayınca ikinci gün gördük ki biletlerde sıra numarası yazan yerler girişte yırtııyor ve içeride de koltuklara sadece blok esasına göre oturulacağı yazıyor. Yani neymiş Efes World Cup'da sapına kadar yerli bir organizasyonla karşı karşıyayız. Tabi benim için hayaldi maça 10 dakika kala gelip yerimi alıp maçımı sorunsuz izlemek. Hayal olarak kaldı.
Takımlar henüz hazır değiller, fakat zaman zaman tempo yükseldiğinde kaliteli oyuncular farklarını belli ediyorlar. Letonya'da Biedrins kendini Britanya maçının belirli anlarında gösterdi. Kambala 34 numaralı formayla iyi nostalji yaptı, saçlarını uzatması daha uysal bir görünüme sokmuş onu.
Türkiye'de Hidayet yorgun gözüküyor. 100 maç üzeri NBA maçı oynayıp gelmek tabi problem. Hido belki de takımın ihtiyacı olduğu anlarda oyuna girerek takımı ayağa kaldıran isim olmalı. Bana Şampiyona başlayana kadar kendisini toparlayabilir gibi gelmedi.
Oğuz Savaş'ın bu takımda ne işi var anlayamıyorum. Kaya ve Ermal'ın hangisinden daha iyi acaba? Hatta Mehmet ya da Mirsad bile çağrılsa Oğuz Savaş'tan daha yararlı olurlardı takıma. Mehmet ve Mirsad kötü oyuncu oldukları için değil başka sebeplerden ötürü takımda olmasınlar istiyorum bu arada. Yoksa mücadele edebilen,itiş kakıştan kaçmayan bir Mehmet ile çenesini tutabilen bir Mirsad'a her zaman yer olmalı bu takımda.
Okulaja ve Nowitzki'siz bir Almanya'yı yenememek çok ciddi sorun. Femerling oyuna girdiği dakikalarda Milli Takım sayı bulmakta zorlandı, bu da zaten pota altı rotasyonumuzun zayıflığını gösteriyor.
Tanjevic yine sürekli oyuncu değiştirerek takımın bir ivme yakalamasını önlüyor. Bu istediğini belki kulüp takımlarında yapabilir fakat milli takım oyuncuların beraber oynadığı maç sayısının azlığı yüzünden sürekli oyuncu değiştirilmesi takımı bozuyor. Zaten bunu dile getiren Kaya Peker'de artık kadroda değil.

Hiç yorum yok: