18 Kasım 2008 Salı

Samsun

Fazla mı duygusalım yoksa hayatım mı çok yavanlaşmaya başladı bilmiyorum fakat artık ne zaman Samsun'a gitsem içimi bir kavuşamama duygusu kaplıyor. Her yerde yaşanmışlıklar var fakat tekrar yaşamaya da imkan yok. Samsun yerine bir şey de koydurtmuyor ya da bana öyle geliyor. Her neyse işte insan doğduğu, büyüdüğü yerden ayrılınca yerini dolduramıyor demek. JKendimden gözlemlediğim bu.
Fakat Samsun gerçekten ilginç bir şehirdir. Karadeniz'i ülkenin geri kalanına bağlayan anayolun kavşağı olmasına ve nispeten büyük bir limana sahip olmasına rağmen ticaretin ve sanayinin gelişmemiş, Karadeniz'in en engebesiz kısmı olmasına rağmen bildiğim kadarıyla hiçbir tarım ürününde Karadeniz'in ana üreticisi olamamış; fakat bu ticaret, sanayi ve tarım yokluğuna rağmen Karadeniz'in en gelişmiş şehri olmayı başarmakla kalmamış, Türkiye'deki 400.000 merkez nüfusa sahip şehirler içinde de en gelişmişi olmayı başarmış.
Resim Çiftlik Caddesidir.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

öncelikle bildirdiğiniz için teşekkür ederim...

almadan önce belirtmeniz bu konuda hassas olduğunuzu gösteriyor. fakat resim şuradan alınmıştır diye belirtseydiniz beni daha çok mutlu ederdiniz saygılar kolay gelsin...

www.samsunphoto.blogspot.com