29 Ekim 2008 Çarşamba

PES 2009

Sonunda oynadık. Paslar daha akıcı olmuş fakat eski versiyonlardaki gerçekçilik duygusu oyunun genelinde kaybolmuş gibi geldi bana. Yine oyuna girmeden önce settingse girip joypad ayarını yapmak gerekiyor oyunu kurduktan sonra, benim gibi bir heves oyuna girmeyin. 
Ricardinho Beşiktaş'ta!
Oyunun menülerine retro bir hava verilmiş, hoş olmuş. Fakat bu EA taktiğidir, oyunda olmayan kaliteyi makyajda verirler. Konami de zaten PES 2008'de olduğu yerden geriye gitmişti.
Oyunda "Becoma a Legend" adında bir mod var. Genç yetenek oluyorsunuz burada ve kariyer basamaklarını birer birer çıkıyorsunuz. Sizi izlemeye gelenleri etkileyip transfer yapmaya çalışıyosunuz. İdmanlarda iyi performans verirseniz o hafta maçta oynuyorsunuz. Maçlar ve idmanlarda sadece kendinizi kontrol ediyorsunuz, o yüzden her top altın değerinde:) Ayrıca yarattığınız oyuncunun kariyerini internette paylaşabiliyorsunuz fakat bunun için port açmayı bilmeniz ya da öğrenmeniz gerek. Oyuncu yaratmak demişken belirteyim isterseniz kendi fotoğrafınızı işliyor oyun, tek yapmanız gereken resmi seçip ayarları yapmak. Bu moda ya biraz alışmak gerekiyor ya da bir dönem sonra sıkmaya başlıyor.
Şampiyonlar ligi modu var. Bu moda ara yüz değişiyor, bir şampiyonlar ligi maçı havasını veriyor size oyun.
Takım ve oyuncu isimleri ile yine uğraşmamış Konami, kutluyorum buradan! Hadi uğraşmadın, oyuncu isimleri biraz daha benzeseydi de maç yaparken bu kim ki diye düşünmeseydik.
Master ligde lig ayarlamak yine zor, ligde oynayacak takımları belirlerken yine her detayı yapmak zorunda bırakıyor oyun bizi.

Hiç yorum yok: