30 Ekim 2008 Perşembe

NBA Toplama Yazısı

NBA çoktan başladı, ilk maçlar oynandı, biz daha yeni yazıyoruz tabi. NBA'de sezon başlangıçlarına derbi maçı koyma geleneği sürüyor. İlk maçlar arasında Indiana-Detroit, Phoenix-San Antonio, Miami-New York ve Lakers-Clippers maçları vardı.

Ligin başında en çok ilgimi çeken iki oyuncu Andrew Bynum ve Greg Oden. Her ikisi için de NBA boyalı alanlarını domine edecek oyuncular olarak bakılıyor. Her ikisi de geçen seneyi sakat geçirdiler. Bynum lige şimdilik iyi döndü, zaten Lakers da ondan çok şey bekliyor ki Vlade Divac ve Kareem ile çalışıyor bu yumurcak. Greg Oden ise koşar adım "Sam Bowie" olma yolunda ilerliyor. İlk sezonun tamamını kaçırdı, bu sezon oynadığı ilk maçta Bynum ile karşılaştı. İlk çeyrekte sakatlandı, 2 ila 4 hafta kendisi sakatlar listesinde kalacak.

Bu sezon boyunca Pacers maçlarını izleyip özetlemeye niyetliyim. Ne kadar gerçekleştirebilirim bilmiyorum fakat bu sene Pacers geçen senelere göre daha bir umut veriyor. Granger'ın takımın lideri olduğu artık kesinleşti. Sezon açılışında Pistons'a 33 sayı atarak sezonun devamı için teminatını sundu. Eğer Murphy ayaklarını yere sağlam basar, Dunleavy sut sokar, Foster her zamanki gibi sert kalırsa play-off neden olmasın. Bu sene Tinsley'i aramayacağız gibime geliyor, T.J. Ford, Jarrett Jack, ve yeni gelen çaylak oyun kurucu, Marquis Daniels ve Diener yeter de artar. Takımın yedek derinliği de yeterli Graham, Rasho, Maceo Baston gibi oyuncular geniş seçenekler sunuyor. Bu yazıların hepsi kadroya kağıt üzerinde bakarak yazıldı tabi, bir de izlemek lazım.

Bu bu sezonun ilk NBA yazısı olsun. Umarım devamını getiririm. NBA Takvimine buradan erişebilirsiniz.

Hiç yorum yok: