3 Ocak 2008 Perşembe

19 Ocak 2008 Hrant Dink'i Anma ve Animsama Yürüyüşü

Düşünüyorum öyleyse varım...
Ya düşünemeyenler, onlar hiçlikleriyle rahatsızlık yaratıyor. Düşünemiyor ama düşünürmüş gibi yapmaktan da kendini alamıyor. O da farkında düşünmenin ne kadar güzel bir şey olduğunun aslında ama kafasında dezenformasyonla oluşturulan kirli duvarı aşamıyor.
Düşünürmüş gibi yaparken en kolay yol kıyas yapmaya kalkmak, ama dedik ya düşünürmüş gibi yaptığı için kıyas kaba saba ve alakasız oluyor, inceliklerine varamıyor kıyasın. Mazluma destek olmak adına hepimiz ermeniyiz diyene hepimiz türküz diyerek yapıştırıyor cevabı, halbuki hafızasını su altı seviyeden iki ayaklı seviyeye çıkarsa hatırlayacak nazilerce öldürülen Türk ailenin ardından binlerce Alman'ın "hepimiz Türküz" diye yürüdüğünü, hatırlayacak hepimiz Ermeniyiz diye yürüyenlerin aynı anda Filistinliler için "hepimiz Filistinliyiz", Iraklılar için "hepimiz Iraklıyız" diye yürüdüğünü. Hrant'ı anma yürüyüşü deniyor, Abdi İpekçi yürüyüşünü öne sürüyorlar, sanki Abdi İpekçi için, Uğur Mumcu için, Hablemitoğlu için, Kışlalı için yürümedi Hrant için yürüyenler. Hrant için de yürüler onlar için de yürürler. Düşündüğü için düşünemeyenler tarafından katledilen her insan için yürürler.
Düşüncenin gücü burada işte, insanı insan yapmakda, ama yanlış anlamasınlar yüzde yüz düşünce gücünden bahsetmiyoruz burada, her şeyi olduğu gibi bunu da muhtelif yerden anlamamak lazım diyorum. Ama kime diyorum...

Hiç yorum yok: