23 Mayıs 2007 Çarşamba

DTPliler Meclise Giremesin Diyenlere Anadolu'nun Yüzyıllar Öncesinden Cevabı

Bir halk, tam 11 milyon kişilik bir halk. Anadilini konuşması yasak- ne olduğunu bilmeyenler için (°bkz: anadil)-, çocuğuna kendi dilinde isim koyması yasak, okuyup yazması engellenmiş, bir halk ağaların eline bırakılmış oy kaygısıyla, üretim yok, okul yok.
Bir halk, sürekli suratlarına tükürüldüğü için, sürekli aşağılandıkları, hor görüldükleri için onu kandıran Abd ve taşeron Pkk'nın oyuncağı olmuş. Bir halk ki umudu yok.
Biz kemalistiz arkadaşlar. Kemalizm ne der hatırlayan var mı? Yurtta sulh cihanda sulh bu laf da ne yazık ki atamızın diğer lafları gibi ilkokul çocuğuna söylenir gibi anlaşılıyor. Ulan barış ama nasıl? Yasaklarla mı? Zorbalıkla mı? Yoksa demokrasi ile mi?
Acaba Mustafa Kemal hangisini tercih ederdi? Acaba Mustafa Kemal Birinci Meclis tutanaklarına geçen sözlerinde neler demişti? Hatırlayan yoksa hatırlatayım: Türk halkı Türk ve Kürt kavimlerinden oluşur. Ama şimdi rahatsız olur bizim minik kemalist görünümlü kenanist beyinciklerimiz.

Arkadaşlar ordaki Kürt vatandaşlarımızı dışlayan şu an sizin savunduğunuz yaşakçı zihniyet? Hatırla mısınız bir zamanlar Anadolu'da Mevlena adında kutsal bir atamız yaşamıştı. Ya lafını hatırlayan var mı? Gel, ne olursan ol yine gel. Veyahut Yunus Emre'yi hatırlayan var mı? Hani bir lafı vardı: Yaradılanı sevdik yaradandan ötürü. Bunu da unutmuşuz öbürler gibi.

Bırakalım girsinler meclise, bırakalım desinler ne diyeceklerse. Eğer teröristlik yapmaya kalkarlarsa, Kürt faşistliği yapmaya kalkarlarsa zaten onları kimse kurtaramaz. Foyaları ortaya çıkar işte, daha ne istiyorsunuz? Eğer kürt halkına ses olamazlarsa biterler işte daha ne istiyorsun?

Türkiye Türklerindir, Ne Mutlu Türküm Diyene, Türk halkı Türk ve Kürt kavimlerinden oluşur. Bu sözleri art arda okuyun belki bir şeyler çağrışır.

Hiç yorum yok: